Pozastavení osobních návštěv v Domově

Vážení rodinní příslušníci, milí přátelé,
 
na základě zvýšeného výskytu COVID pozitivních klientů v Domově seniorů si dovolujeme zaslat informace pro všechny rodinné příslušníky a klienty, jak a kdy bude možné své blízké vidět, navštívit a případně si vzít své blízké do domácího prostředí.
 
Osobní návštěvy budou od 17. – 24.2. úplně pozastaveny. Hned po skončení karantény bychom samozřejmě návštěvy co nejdříve zase umožnili a opatření rozvolnili. Nicméně v této situaci by nám to přišlo velmi nezodpovědné a to jak ke klientům samotným, k Vám jako návštěvám a rovněž k zaměstnancům v přímé péči. Legislativa nyní vlastně umožňuje všem (bez ohledu na očkování, testování) návštěvy a pohyb vlastně bez omezení a COVID – 19 najednou řadíme dle zákonodárců a všech odborníků do kategorie standardních respiračních onemocnění. Přijde nám to trochu zvláštní po několika letech úporného boje a dodržování všech možných a mnohdy i nemožných opatření, která se nyní ze dne na den mění na doporučená a nikoliv povinná, tedy kromě nošení respirátorů FFP2. Úplně s tím nesouhlasíme, protože kdo COVID prodělal nebo byl v kontaktu s někým, kdo onemocněním procházel, tak to vždy nebylo tak ideální, jak se najednou zdá. Berte prosím tedy toto opatření jako interní nařízení Domova o moc prosíme o jeho respektování.
 
Setkávač bude stále v provozu. Můžete ho využít kdykoliv, v předem objednaném čase, pokud se necítíte zcela zdrávi. Setkávač bude v provozu každý den od 10:00 – 11:00 a poté 14:00 – 18:00. Maximální délka návštěvy v setkávači je 45 min. Kontaktujte prosím pracovníky Domova na recepci na tel. č.: 734 230 621 a domluvte si prosím termín návštěvy.
 
Pokud by se epidemiologická situace výrazným způsobem měnila, tak si vyhrazujeme právo na změnu opatření a případné další omezení návštěv, ale o všem bychom Vás zase předem včas informovali.
 
Děkujeme všem za pochopení a respektování daných pravidel a za to, že chráníte nejen Vaše blízké, ale i sebe a zaměstnance Domova.
 
Těšíme se na setkání u nás v Domově a všem přejeme pevné zdraví.
 
S přátelským pozdravem
 
Ing. Pavel Kyzlink
Ředitel domova seniorů