O nás

Na počátku všeho byla naše osobní zkušenost …

Náš Domov pro seniory najdete v klidném prostředí říčanského polesí nedaleko hlavního města. Zakládáme si na tom, aby se zde každý obyvatel cítil doslova jako doma. Naše současná rodina je velmi pestrá, aktivní a přátelská. Máme radost, že náš domov seniorů s kapacitou 150 lůžek s komplexními ošetřovatelskými službami, lékařským dohledem, stravováním a specializovanou péči určenou zejména pro osoby postižené Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí se zařadil mezi špičková zařízení v České republice.

„Na místo klidného stáří, nekonečné hledání důstojné péče pro své nejbližší. Na začátku byla naše osobní zkušenost. Sami jsme si prošli složitým obdobím ve vlastních rodinách. Jak populace stárne, přibývá lidí středního věku, jejichž rodiče a prarodiče ztrácí schopnost samostatně obstarat své základní životní potřeby. Někdejší vazby se rychle mění z radostného soužití v pouhou povinnost se starat. Domovy seniorů jsou většinou beznadějně plné a péče bývá příliš neosobní. Proto jsme se rozhodli jednat. ” vysvětluje jednatel společnosti DS Říčany a současně autor celého projektu Jakub Erben.

Foto chodba
Foto budova

Moderní Domov seniorů Říčany zahájil provoz v říjnu 2017. Zcela nově vybudované zařízení využívající současné nástroje péče o seniory a tým zkušených profesionálů je připraveno poskytnout péči až 150 zájemcům.

Obyvatelé Domova mají k dispozici komplexní ošetřovatelské služby, lékařský dohled, stravování a specializovanou péči. Posláním Domova je odborně poskytovat pomoc, podporu a péči lidem se sníženou soběstačností z důvodu věku, Alzheimerovy choroby, stařecké demence nebo ostatních typů demence a umožnit jim prožít důstojný život s důrazem na individuální potřeby, kvalitu poskytované péče a úctu ke každému jednotlivci.

Pro seniory jsou připraveny pohodlné jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje v oddělení, které je vybavené podle nejmodernějších poznatků péče o seniory. Prostorným pokojům vymalovaným v příjemných teplých barvách dominují velká okna. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, polohovacím lůžky, televizí a internetem. Na každém patře se nalézá několik menších jídelen, kde senioři mohou trávit čas pospolu. K Domovu náleží také velká zahrada s terasou a posezením.

Foto pokoj

Vedení

Foto Jakub Erben

Jakub Erben

Jednatel společnosti
a autor celého projektu

Foto Ing. Pavel Kyzlink

Ing. Pavel Kyzlink

Ředitel DS Říčany s.r.o.

Lékaři

Všichni naši klienti a jejich rodinní příslušníci už mají s lékaři a lékařskou péčí nemalé zkušenosti. Proto není třeba zdůrazňovat, jak významnou roli v našem kolektivu lékaři hrají. Konkrétně již dnes můžeme jmenovat naše odborníky, kteří mají letité zkušenosti s prací se seniory a také s pacienty, kteří trpí Alzheimerovu chorobou a stařeckou demencí.
Foto MUDr. Jan Kykal

MUDr. Jan Kykal

Praktický lékař

V našem Domově seniorů odbornou zdravotnickou péči zajistí společnost DK praktický lékař s.r.o. zastoupená primářem MUDr. Janem Kykalem.

Foto MUDr. Filip Kramář, Ph.D.

MUDr. Filip Kramář, Ph.D.

Neurolog

Prvotřídní lékař v oboru neurologie a vedoucí lékař pracoviště neuroonkologie Ústřední vojenské nemocnice v Praze Střešovicích. Domov seniorů bude lékař navštěvovat pravidelně jednou týdně a věnovat se jednotlivým klientům a jejich potřebám.

MUDr. Yvona Hendrychová

Psychiatr

Psychiatrické služby bude zajišťovat společnost Clinterap, s.r.o. zastoupená MUDr. Yvonou Hendrychovou. Paní doktorka má specializaci v oboru psychiatrie a praxi v oboru 35 let. Společnost je členem v profesních organizacích a to: Česká psychiatrická společnost, Společnost pro biologickou psychiatrii a Česká neuropsychofarmakologická společnost.

Zdravotní sestry

Foto sestřička

Tým zdravotních sester tvoří registrované zdravotní sestry s bohatou zkušeností ze zdravotnických a sociálních zařízení.

Pečovatelé

Pečovatelky a pečovatelé jsou ty osoby a součást našeho týmu, se kterými jsou naši klienti v každodenním styku. Jejich starostlivá péče, empatie a rodinný přístup ke klientům vytvářejí harmonickou atmosféru celého domova.

Foto pečovatel